BABIĆ O SPARINGACH Z WHYTE'EM I KONFLIKCIE Z HRGOVICIEM

2020-08-11, Redakcja, Pro Boxing Fans

Numer jeden rankingu WBC wagi ciężkiej, Dillian Whyte (27-1, 18 KO) jest menadżerem chorwackiego zawodnika królewskiej dywizji, Alena Babicia (3-0, 3 KO). Chorwat opowiedział niedawno o sparingach z Whyte'em przed jego walką z Aleksandrem Powietkinem (35-2-1, 24 KO), do której dojdzie 22 sierpnia. Poznaliśmy również kolejną odsłonę konfliktu między Babiciem i jego rodakiem - prospektem Filipem Hrgoviciem (10-0, 8 KO).

- Dillian Whyte jest bardzo dobrym menadżerem. Nigdy nie odwleka rozmów ze mną, zawsze jest dla mnie dostępny i mi pomaga. Zarówno w interesach, jak i w sparingach. Uwielbiam z nim sparować, wiele się wtedy uczę. Jestem gotowy na każdą walkę, którą mi zorganizuje razem z Eddie'em Hearnem lub z kimkolwiek innym. Ufam Dillianowi. Po kolejnej walce będę klasyfikowany w pierwszej setce wagi ciężkiej. Miałem walczyć z Tomem Little, ale on tego nie chciał. Jay McFarlane wyzywał mnie na pojedynek, ale to journeyman, nie chcę z nim walczyć, chcę kogoś, kto jest klasyfikowany wyżej ode mnie - powiedział Babić.

- Powietkin to wspaniały zawodnik, ale jest w schyłkowej fazie kariery. Dillian sparuje bardzo ciężko, to dwunastorundowe wojny, wielka intensywność. Siła i kondycja Dilliana będą dla Powietkina nie do przeskoczenia, choć oczywiście nie należy skreślać takiego kozaka - dodał Chorwat i przeszedł do szczegółów swojego konfliktu z Hrgoviciem.

- Byłem z Hrgoviciem w jednym teamie, sparowałem z nim codziennie i dogadywałem się z nim. Ale nasze rozstanie było burzliwe. Teraz wiem, że do naszej walki dojdzie prędzej czy później, wszyscy wiedzą, że nasz konflikt musi zostać rozwiązany w ringu. Ludzie w Chorwacji uwielbiają o tym mówić, a Hrgović gada w mediach o walce z Dillianem Whyte'em i podgrzewa atmosferę (...) Nie wierzę w to całe nowoczesne przygotowanie fizyczne, crossfit i tego typu rzeczy. Jestem stworzony, by walczyć, jak Tyson Fury, który pokona bardzo dobrego, ale mniej utalentowanego Joshuę. Nie twierdzę, że jestem tak dobry jak Fury, ale stawiam na walkę z cieniem, na sparingi, na boks. Jeżeli przegram, może spróbuję nowocześniejszych metod - podsumował temat chorwacki ''Dzikus''.

<< Powrót na stronę główną <<