SEBASTIAN ŚLUSARCZYK vs PAWEŁ CZYŻYK 26 WRZEŚNIA W CZĘSTOCHOWIE

2020-08-10, Redakcja, Tymex Boxing Promotion

26 września na gali Tymex Boxing Night 13 w Częstochowie kolejną walkę stoczy prospekt wagi półciężkiej, Sebastian Ślusarczyk (8-0, 5 KO). Jego rywalem będzie Paweł Czyżyk (6-1, 1 KO).

Przygotowujący się w Radomiu pod okiem trenera Adam Jabłońskiego Ślusarczyk stoczył pięć pierwszych zawodowych walk w Wielkiej Brytanii. W Polsce zadebiutował (jako zawodowiec) w październiku zeszłego roku, pokonując przed czasem Tomasza Gromadzkiego. W listopadzie również przez TKO odprawił Dariusza Sęka i stał się poważnym graczem w polskim boksie. W swojej ostatniej dotychczas walce, w czerwcu Ślusarczyk pokonał na punkty Pawla Martyniuka na gali w Arłamowie. 

Paweł Czyżyk również jest na fali, w zeszłym roku wygrał dwie ważne walki: najpierw pokonał w maju swojego pogromcę z 2018 roku, Maxa Miszczenkę, a potem odprawił przed czasem Przemysława Gorgonia na wrześniowej gali w Białymstoku. Ostatnia dotychczas walka Czyżyka to lipcowe zwycięstwo na punkty nad Dominikiem Szałczykiem na gali w Złotowie.

Przypomnijmy na koniec, że w walce wieczoru gali Tymex Boxing Night 13 zobaczymy Roberta Parzęczewskiego (25-1, 16 KO), który zmierzy się z twardym i niebezpiecznym Kanadyjczykiem Ryanem Fordem (17-6, 12 KO).

<< Powrót na stronę główną <<