TRYC DOSTAŁ OFERTĘ Z NIEMIEC - W STAWCE PAS IBO INTERNATIONAL

Redakcja, Twitter

2020-08-02

Nieaktywny od listopada ubiegłego roku Mateusz Tryc (9-0, 5 KO) dostał propozycję walki o interkontynentalny pas IBO wagi półciężkiej. Pojedynek miałby odbyć się na terenie Niemiec. Tryc na Twitterze podał nazwisko potencjalnego rywala, który w swoim bilansie nie ma ani jednej przegranej. 

- Dostałem propozycję walki z Alexandrem Rigasem na terenie Niemiec o pas IBO Intenational. Pewnie nic z tego nie wyjdzie, ale fajnie, że powoli zostaje dostrzegany - napisał w mediach społecznościowych Tryc, który w boksie zawodowym związany jest z grupą Knockout Promotions - to właśnie na galach tej stajni 29-letni pięściarz w ostatnim czasie występuje.

Jeszcze dwa tygodnie temu pięściarz informował kibiców, że pojawił się termin jego najbliższego pojedynku i czeka na jego potwierdzenie. Prawdopodobnie chodziło o jedną z najbliższych gal Andrzeja Wasilewskiego. Wspomniał również, że rozbrat z ringami zawodowymi trwa już 9 miesięcy. W swoim ostatnim występie 30 listopada 2019 roku w Zakopanem Tryc przekonywująco pokonał na punkty na dystansie ośmiu rund Shakeela Phinna. 

Alexander Rigas (10-0, 5 KO) ma 28 lat i mieszka w Monachium. Na zawodostwie zadebiutował w lipcu 2017 roku. Boksuje na galach organizowanych przez mniej znane niemieckie grupy promotorskie.