KRZYSZTOF GŁOWACKI: NADAL MAM TWARDĄ GŁOWĘ

Redakcja, TVP Sport, Eddie Hearn

2020-07-29

Krzysztofa Głowackiego (31-2, 19 KO) rozpiera energia przed pojedynkiem o wakujące mistrzostwo świata wagi cruiser z Lawrence'em Okolie (14-0, 11 KO), do którego ma dojść na gali, której walką wieczoru będzie mistrzowska konfrontacja wagi ciężkiej - Anthony Joshua vs Kubrat Pulew. W tej chwili mówi się, że ww. gala odbędzie się na początku grudnia. Polak musi jednak najpierw zobaczyć i podpisać kontrakt...

- Coś niesamowitego, bardzo fajna sprawa. Z drugiej strony mówić można dużo, a ja nadal nie widziałem kontraktu i nadal nic nie podpisałem (...) Trudno będzie znaleźć sparingpartnera pod Lawrence'a, bo to niewygodny przeciwnik, taki lekko połamany, ale trener coś na pewno wykombinuje. Co do ciosów, to nie ma się o co martwić: nadal mam twardą głowę, jeszcze mogę przyjąć kilka potężnych ciosów, ale muszę zrobić wszystko, by to Okolie przyjmował, a nie ja - powiedział Głowacki w rozmowie z Rafałem Mandesem z TVP Sport.

Przypomnijmy na koniec, że po niezwykle kontrowersyjnej walce Głowackiego (byłego mistrza świata, obecnie zajmującego pozycję numeru jeden rankingu WBO) z Mairisem Briedisem (czerwiec 2019) i długich staraniach strony polskiej, władze WBO nakazały rewanż, ale Łotysz zwakował pas. Mistrz Europy (EBU) Okolie jest natomiast drugi w rankingu.