NORDINE OUBAALI vs NONITO DONAIRE 12 GRUDNIA W MOHEGAN SUN

Redakcja, PBC

2020-07-22

Mistrz świata WBC wagi koguciej, Nordine Oubaali (17-0, 12 KO) zmierzy się 12 grudnia z wciąż aktywną boksersko filipińską legendą - Nonito Donaire'em (40-6, 26 KO). Do gali dojdzie w kasynie Mohegan Sun w Uncasville, które jest również gospodarzem dwóch innych ogłoszonych dzisiaj przez projekt PBC gal: Charlo vs Derewianczenko i Charlo vs Rosario (26 września, PPV) i Santa Cruz vs Davis (24 października, PPV).

Przypomnijmy, że ostatnią dotychczas walkę 37-letni obecnie Donaire stoczył w listopadzie 2019 roku w finale turnieju WBSS wagi koguciej, bedącym zarazem unifikacją pasów IBF i WBA. Po wielkiej wojnie ''The Filipino Flash'' - uważany swego czasu za jednego z najlepszych zawodników bez podziału na kategorie - przegrał jednogłośnie na punkty z fantastycznym Naoyą Inoue, ale federacja WBC nadała wkrótce Nonito status obowiązkowego pretendenta.

Warto dodać, że 33-letni mańkut Oubaali to m.in. brązowy medalista mistrzostw świata (2007), ćwierćfinalista igrzysk olimpijskich (2012) i bardzo mocny zawodnik w lidze WSB. Jako zawodowiec nie rozczarowuje, jest dobrze wyszkolony i bije jak na wagę kogucią naprawdę mocno. Tytuł WBC zdobył w styczniu zeszłego roku w starciu z Rau'Shee Warrenem (spektakularna walka i jednogłośna decyzja sędziów), a w lipcu stanął do pierwszej obrony z Filipińczykiem Arthurem Villanuevą i odprawił go przed czasem. Następnie pokonał na wspomnianej gali Inoue vs Donaire brata Naoyi, Takumę Inoue, wygrywając jednogłośnie na punkty.