26 WRZEŚNIA W PPV CHARLO vs DEREWIANCZENKO I CHARLO vs ROSARIO

Redakcja, PBC

2020-07-22

26 września w Uncasville, a konkretnie w kasynie Mohegan Sun dojdzie do gali trasmitowanej w PPV, a w walkach wieczoru zobaczymy braci: Jermalla Charlo (30-0, 22 KO) i Jermella Charlo (34-1, 17 KO). Jermall broni pasa WBC wagi średniej w starciu z Siergiejem Derewianczenką (15-2, 10 KO), a Jermell - również mistrz świata WBC - zmierzy się w walce unifikacyjnej z czempionem WBA i IBF wagi junior średniej Jeisonem Rosario (20-1-1, 14 KO).

DEREWIANCZENKO: CANELO BYŁBY DLA MNIE ŁATWIEJSZYM RYWALEM >>>

Przypomnijmy, że Jermall Charlo w swojej ostatniej dotychczas walce znokautował w grudniu zeszłego roku Dennisa Hogana, natomiast Derewianczenko (brązowy medalista mistrzostw świata z 2007 roku, dwukrotny pretendent do tytułu zawodowego czempiona globu, obecny numer jeden rankingu WBC) był w październiku bliski pokonania mistrza świata IBF Giennadija Gołowkina, ale ostatecznie przegrał jednogłośnie na punkty, według części obserwatorów kontrowersyjnie.

Jeśli chodzi o drugą walkę wieczoru wrześniowej, organizowanej w ramach projektu PBC gali, to przypomnijmy, że w styczniu 2020 roku na gali w Filadelfii Jeison Rosario niespodziewanie pokonał przez TKO w piątej rundzie Juliana Williamsa i odebrał mu tytuł mistrzowski. Miesiąc wcześniej Jermell Charlo znokautował w jedenastej rundzie rewanżowej walki Tony'ego Harrisona i odzyskał swój czempionat.