NOWY TERMIN WALKI NIKODEMA JEŻEWSKIEGO O PAS UNII EUROPEJSKIEJ

Redakcja, Informacja prasowa

2020-07-06

Krystian Każyszka ma plan na prowadzenie kariery Nikodema Jeżewskiego (18-0-1, 9 KO). Celem na ten moment jest pas Unii Europejskiej (EU), lecz z przyczyn niezależnych od szefa Rocky Boxing Night ten plan się wydłuża w czasie.

Nikodem został wyznaczony do walki o wakujący pas wagi junior ciężkiej z Dylanem Bregeonem (11-0-1, 3 KO). Francuzi wygrali przetarg na organizację pojedynku, wykładając 12 tysięcy euro. Oferta strony polskiej - dodajmy lepsza oferta finansowo, nie dotarła do EBU, prawdopodobnie z powodu zaniedbań Poczty Polskiej. Dziś grupa pana Każyszki wydała oświadczenie w sprawie kolejnych postanowień EBU i nowego terminu przetargu. Nikodem musiałby czekać na ten pojedynek aż do 19 grudnia.

"Federacja EBU wyznaczyła trzeci termin walki o pas Mistrza Unii Europejskiej na 19 grudnia. Nie jesteśmy zadowoleni z tego terminu. Dwukrotnie ponosiliśmy duże koszty związane z przygotowaniami Nikodema i byliśmy gotowi zorganizować tę walkę w Polsce, na tych samych, a nawet lepszych warunkach finansowych.

Wysunęliśmy również propozycję organizacji pojedynku z Bregeonem 2 października w Kościerzynie. Otrzymaliśmy jednak negatywną odpowiedź."