MURAT GASIJEW WRÓCI W KOŃCU JESIENIĄ W SWOJEJ OJCZYŹNIE?

Redakcja, TASS

2020-06-18

Już prawie dwa lata minęły od czasu punktowej porażki Murata Gasijewa (26-1, 19 KO) z Aleksandrem Usykiem w finale turnieju WBSS. Rosjanin od razu po niej poddał się operacji i zapowiedział powrót już w wadze ciężkiej. Do tej pory jednak walka z Usykiem to ostatni występ mocarza z Władykaukazu.

Rehabilitacja przeciągała się w nieskończoność, a powroty byłego zunifikowanego mistrza świata kategorii cruiser kilkukrotnie przekładano. Teraz pojawia się w końcu światełko w tunelu.

Umar Kremlijew, sekretarz generalny Rosyjskiej Federacji Bokserskiej, poinformował, że bardzo prawdopodobny jest występ Murata na jesień podczas gali w Soczi. - To prawda, planujemy walkę Gasijewa w Soczi, ale na pewno nie odbędzie się ona w lecie, tylko najwcześniej na początku jesieni - potwierdza Kremlijew.

MURAT GASIJEW KONTRA ADAM KOWNACKI? TEGO CHCE TRENER ROSJANINA >>>

Gasijew miał pierwotnie wrócić w lipcu 2019 z Joeyem Dawejką. Potem na tapecie był październik 2019, grudzień oraz występ 29 lutego 2020 i walka z Jerrym Forrestem. Za każdym razem okazywało się, że Gasijew wciąż nie jest gotowy do powrotu. Oby więc na jesień 2020 rosyjski bombardier mógł w końcu wyjść do ringu...