GALA RAMIREZ vs POSTOŁ W SIERPNIU W KALIFORNIJSKIM FRESNO?

Redakcja, ESPN

2020-06-05

Planowana pierwotnie na listopad zeszłego roku, a następnie kilka razy przekładana walka mistrza świata WBC i WBO wagi junior półśredniej, Jose Carlosa Ramireza (25-0, 17 KO) z obowiązkowym pretendentem WBC, Ukraińcem Wiktorem Postołem (31-2, 12 KO), dojdzie do skutku w pierwszym lub drugim tygodniu sierpnia - tak przynajmniej twierdzi promotor Amerykanina, Bob Arum.

Gospodarzem walki Ramirez vs Postoł miały być w lutym Chiny, ale pandemia koronawirusa spowodowała, że galę przeniesiono na maj do USA, lecz również tam koronawirus zaczął zbierać swoje żniwo. Imprezy sportowe są natomiast stopniowo wznawiane, ww. walka miała się odbyć bez udziału publiczności w lipcu, teraz mówi się o wspomnianym sierpniu. Miejsce gali? Być może Save Mart Center w kalifornijskim Fresno, ale nie zostało to jeszcze potwierdzone.

Pojedynek Ramirez vs Postoł wyłoni zapewne rywala dla mistrza świata IBF i WBA Josha Taylora (16-0, 12 KO), który w październiku po kapitalnej walce zdetronizował Regisa Prograis i wygrał turniej WBSS. Taylor walczył zresztą w czerwcu 2018 roku z wspomnianym Wiktorem Postołem, pokonując go jednogłośnie na punkty. Ukrainiec wystąpił w tym roku raz - w kwietniu pokonał jednogłośnie na punkty Mohameda Mimoune - natomiast Ramirez zmierzył się w swojej ostatniej, lipcowej walce z Maurice'em Hookerem i odebrał mu pas WBO, zwyciężając przed czasem po znakomitej wojnie.