OSCAR VALDEZ WRACA W LIPCU - POTEM BERCHELT

Redakcja, ESPN

2020-05-23

Oscar Valdez (27-0, 21 KO) porzucił pas WBO wagi piórkowej i poszedł do wyższej kategorii, notując pierwsze zwycięstwo w limicie 59 kilogramów pod koniec zeszłego roku. Świetny Meksykanin ma wrócić na ring w drugiej połowie lipca.

Miguel Berchelt (37-1, 33 KO), mistrz świata WBC wagi super piórkowej, to główny cel wracającego Valdeza. Zresztą obaj chcą tej walki. I być może zobaczymy tych dwóch "zabijaków" jeszcze w tym roku. Póki co obaj stoczą odrębne potyczki. Berchelt powróci do akcji 6 czerwca w Meksyku (wcześniej anonsowano 27 czerwca). Jego ambicją jest pobicie rekordu legendarnego "Cesarza" - Julio Cesara Chaveza. Żeby przebić osiągnięcia Chaveza, Berchelt musiałby obronić tytuł mistrzowski w tym limicie aż dziesięć razy. Ale przecież ma już na koncie sześć skutecznych obron.

Valdez ma zaboksować w połowie bądź pod koniec lipca. W tej chwili przymierza się do niego kilku rywali i niedługo powinniśmy poznać nazwisko przeciwnika. A jeśli obaj wygrają, a raczej nikt nie zakłada innej opcji, Berchelt i Valdez powinni spotkać się już w bezpośredniej konfrontacji w drugiej połowie roku.