TRWA KURIOZALNA KAMPANIA WIZERUNKOWA KARTELU KINAHANA

2020-05-20, Redakcja, IFL TV, RTE + Informacja własna

Trwa kuriozalna kampania wizerunkowa Daniela Kinahana, irlandzkiego bossa narkotykowego mieszkającego w okolicach Dubaju. Kinahan, założyciel grupy menadżerskiej MTK Global, jest zaangażowany m.in. w próbę organizacji walki Tyson Fury vs Anthony Joshua na Bliskim Wschodzie. MTK Global współpracuje z Furym, a związani z grupą dziennikarze kanału kanału IFL TV niosą sztandar propagandy.

FURY vs JOSHUA NA BLISKIM WSCHODZIE? NOWE, SZOKUJĄCE WĄTKI >>>

Jak pisaliśmy niedawno, IFL TV publikuje w tym roku coraz więcej wywiadów, w których znajomi i przyjaciele Kinahana ze środowiska bokserskiego wychwalają jego pozytywny wpływ na boks i troskę, z jaką opiekuje się zawodnikami. Pojawiają się również odniesenia do umieszczonego na Youtube filmu ''dokumentalnego'', który jest pełen oskarżeń wobec władz Irlandii i Anglii, stojących rzekomo za konspiracją przeciwko Kinahanowi. Jednocześnie szefostwo MTK Global wciąż zaprzecza, że Kinahan jest obecnie finansowo powiązany z grupą, choć taki związek jest według większości irlandzkich mediów więcej niż pewny. Paul Reynolds, dziennikarz RTE specjalizujący się w tematyce zorganizowanej przestępczości, nazywa całą kampanię gangstera ''tragifarsą'' i częścią ''nowego pomysłu na postać Kinahana''. Ów pomysł jest według Reynoldsa ''wdrażany w życie już od roku''. Na koniec przedstawiamy ostatnie oświadczenie CEO MTK Global, Sandry Vaughan i zachęcamy Was do zapoznania się z innymi wątkami tej sprawy, do których link znajdziecie powyżej.

- Każdy wie, że całkowicie legalną drogą nabyłam firmę od Matthew Macklina w 2017 roku (Macklin pozostaje jedną z głównych postaci grupy - przyp.red.). Nie mamy żadnych związków z Danielem Kinahanem, on nie ma nic wspólnego z MTK Global. Jesteśmy menadżerami zawodników, to nasza rola. Każdy zawodnik ma natomiast swój team, trenera, cutmana i tak dalej. Niemal zawsze w teamie jest też doradca. Może nim być Daniel, członek rodziny, ktokolwiek (...) My nie zatrudniamy tych ludzi. Daniel jest doradcą Boba Aruma, to jego oficjalna funkcja. Dzięki temu udało nam się uzyskać walki dla naszych zawodników na antenie ESPN. Daniel przedstawił nas grupie Top Rank, chce dla nas dobrze, był założycielem MTK - oświadczyła Vaughan w wywiadzie dla IFL TV. Dodajmy, że jej byłym partnerem jest Kevin Kelly, były członek kartelu Kinahana, odsiadujący obecnie wyrok za handel narkotykami.

<< Powrót na stronę główną <<