TRENER SPENCE'A JUNIORA: BROOK BYŁBY NAJLEPSZYM RYWALEM CRAWFORDA

Redakcja, Boxingscene

2020-05-05

Trener mistrza świata IBF i WBC wagi półśredniej Errola Spence'a Juniora (26-0, 21 KO), Derrick James wspomina rozmowę byłego czempiona, Kella Brooka (39-2, 27 KO) z mistrzem WBO Terence'em Crawfordem (36-0, 27 KO) i ocenia szanse swojego rodaka w starciu z Brytyjczykiem, które wydaje się w tym roku realne.

CRAWFORD: POCZEKAM, NIE CHCĘ TERAZ WALCZYĆ ZE SPENCE'EM >>>

- Rozmawiałem z Kellem Brookiem (podczas gali Fury vs Wilder II w Las Vegas - przyp.red.) i nagle pojawił się Terence Crawford. Zaczęli rozmawiać o o walce. Terence mówił do Brooka coś w stylu: ''Myślisz, że możesz zrobić wagę?''. Myślę, że chcą walczyć w limicie 147 funtów - powiedział James.

- To będzie całkiem ciekawa walka. Brook jest lepszy niż zawodnicy, z którymi dotychczas walczył Crawford. Moim zdaniem Terence powinien pokonać Brooka, lecz nie można być tego pewnym. To może być bardziej wyrównane starcie niż się ludziom wydaje. Wszystko zależy od umiejętności i strategii Crawforda. Wiem, że jest wspaniałym sportowcem, więc stawiam na to, że dorwie Kella - dodał Amerykanin.

Przypomnijmy, że związany z projektem PBC Spence Jr wrócił do treningów po październikowym wypadku samochodowym i celuje w bardzo mocną walkę, jako potencjalnych rywali wymieniając Danny'ego Garcię i Manny'ego Pacquiao. Związany z grupą Top Rank Crawford również szuka mocnego rywala i na jego celowniku może być wspomniany Kell Brook, który przegrał ze Spence'em przed czasem w maju 2017 roku i stracił tytuł IBF. Od tego czasu odniósł trzy zwycięstwa z rzędu w limicie wagi junior średniej, ostatnie w lutym tego roku, gdy znokautował Marka DeLucę. Ostatnia walka Crawforda miała natomiast miejsce w grudniu zeszłego roku, Amerykanin nie bez kłopotów pokonał przed czasem Egidijusa Kawaliauskasa i obronił pas. Crawford dąży oczywiście do pojedynku unifikacyjnego ze Spence'em, ale ma on szanse się odbyć raczej dopiero w przyszłym roku, tym bardziej, że PBC i Top Rank ostro rywalizują.