MOŻLIWA WALKA CANELO vs CHARLO? OPINIE EKSPERTÓW DAZN

Redakcja, DAZN

2020-05-01

Mistrz WBA i WBC Franchise wagi średniej, Saul Alvarez (53-1-2, 36 KO) i drugi, teoretycznie pełnoprawny czempion WBC w limicie 160 funtów, Jermall Charlo (30-0, 22 KO), są związani z konkurencyjnymi projektami: Meksykanin z platformą DAZN, Amerykanin z projektem PBC. Wydaje się jednak, że ich walka staje się coraz bardziej możliwa. Może na to wskazywać wypowiedź eksperta DAZN, byłego czempiona Sergio Mory.

HOPKINS: CANELO W TRZECIEJ WALCE MOŻE SZYBKO SKOŃCZYĆ GOŁOWKINA >>>

- Charlo to idealny rywal dla Canelo. Jest niepokonany, jest mistrzem i ma wizerunek złego chłopca. Canelo jest jego przeciwieństwem. To cichy, powściągliwy gość, który przemawia w ringu - powiedział Mora. 

- Walka Canelo vs Charlo to marzenie z promotorskiego punktu widzenia także dlatego, że mamy do czynienia ze świetnym zestawieniem stylów. Obaj potrafią pięknie boksować i bardzo mocno biją. Canelo ma lekką przewagą szybkościową, jego ciosy są krótsze, prezentuje bardziej zwarty styl, ale Charlo generuje wielką moc w ciosach z daleka, również w podbródkowych - dodał Mora, który został jednak skontrowany przez prowadzącego z nim rozmowę dziennikarza, Chrisa Mannixa, wskazującego na przeciętny dorobek Charlo w wadze średniej i potrzebę zorganizowania walki Charlo vs Demetrius Andrade (mistrz WBO), która miałaby wyłonić rywala dla Alvareza na rok 2021.

Przypomnijmy, że jeśli z powodu pandemii koronawirusa nie dojdzie do planowanej pierwotnie na 2 maja walki Canelo z Billym Joe Saundersem (została ona przełożona na nieokreślony termin), to możliwe, że Alvarez nie będzie walczył w lecie z Brytyjczykiem i od razu podejdzie do pojedynku z mistrzem IBF Giennadijem Gołowkinem, którego pokonał w rewanżowym starciu we wrześniu 2018 roku. Pierwsza walka (wrzesień 2017 roku) zakończyła się remisem. Meksykanin upierał się, że z Kazachem już nie zawalczy, ale podobno swoje zrobiły dwa czynniki - presja transmitującej pojedynki Canelo platformy i wizja kolejnego wielkiego zarobku. Walka Canelo vs Gołowkin III jest wstępnie planowana na 2020 rok (jesień lub zimę), obóz Kazacha skłania się natomiast ku stoczeniu najpierw pojedynku z obowiązkowym pretendentem - Kamilem Szeremetą.