EWA PIĄTKOWSKA vs KARINA KOPIŃSKA II - 12 CZERWCA W KONARACH

Redakcja, Informacja własna

2020-04-29

Była mistrzyni świata WBC wagi junior średniej, Ewa Piątkowska (13-1, 4 KO) zmierzy się w rewanżowym starciu z mocną Kariną Kopińską (13-32-4, 3 KO) 12 czerwca podczas gali Pałac w Konarach Boxing Night. Walka odbędzie się w limicie kategorii junior półśredniej.

W CZERWCU WRACA MARIUSZ WACH - WALKA Z JOHNSONEM W PPV >>>

Piątkowska i Kopińska pierwszy raz skrzyżowały rękawice w maju 2016 roku w Tarnowie, górą była wtedy ''Tygrysica'', która wygrała jednogłośnie na punkty po twardej walce. Niecałe pół roku później na biodrach Piątkowskiej spoczął pas mistrzyni świata po zwycięstwie nad Aleksandrą Magdziak-Lopes. Polka broniła go dwukrotnie, ale w 2019 roku straciła tytuł poza ringiem decyzją federacji.

- (...) Do obron należy podchodzić co sześć miesięcy, a ja ostatnią stoczyłam w listopadzie 2018 roku, więc to prosta matematyka - stwierdziła Piątkowska w październiku. 

Tymczasem boksująca w barwach grupy Silesia Boxing Kopińska podróżowała po całej Europie, często mierząc się z utytułowanymi lub mocno faworyzowanymi zawodniczkami. Te trudne wyjazdowe boje Polka zazwyczaj przegrywała, lecz niemal zawsze dawała dobre walki, a odnosiła też cenne zwycięstwa. W marcu zeszłego roku odniosła duży sukces, pokonując wysoko notowaną Francuzkę Myriam Dellal, swego czasu jedną z najlepszych bokserek wagi lekkiej i super piórkowej Starego Kontynentu.

Przypomnijmy, że w walce wieczoru transmitowanej w PPV gali w Pałac w Konarach Boxing Night zobaczymy starcie wagi ciężkiej - Mariusz Wach vs Kevin Johnson. Gala odbędzie się z uwagi na pandemię koronawirusa bez udziału publiczności i wzbudza spore zainteresowanie w mediach branżowych - i nie tylko - na całym świecie. Transmisję będzie można zakupić TUTAJ >>>.