WOKÓŁ WAGI CIĘŻKIEJ - 21 KWIETNIA 2020

Redakcja, Informacja prasowa

2020-04-21

Kownacki kontra Ruiz? Jak widać nie tylko my obejrzelibyśmy taką walkę. Prezentujemy Wam skrót wiadomości z samej tylko wagi ciężkiej.

- Skoro uznaliście, że Joshua może się pozbierać po porażce, to przecież i ja mogę to zrobić. I wracam silniejszy - zapowiada Charles Martin (28-2-1, 25 KO), były mistrz IBF, który wciąż liczy na rewanż.

- Bardzo chciałbym zobaczyć walkę Andy'ego Ruiza z Adamem Kownackim. To byłaby świetna potyczka - nie ukrywa Gerry Cooney, "ostatnia nadzieja białych" i dwukrotny pretendent do mistrzostwa świata w latach 80. ubiegłego wieku.

- Dillian Whyte to największy tchórz w boksie. Trzykrotnie miał ze mną walczyć, raz o status challengera federacji IBF, gdy zastąpił go Hughie Fury, i za każdym razem zrezygnował ze spotkania ze mną. Whyte i Tyson Fury to najwięksi krzykacze, tylko że Fury ma przynajmniej jaja i potem walczy z tymi, których wcześniej do walki wyzywa. Whyte to tchórz i kiedy pobiję już Joshuę, zabiorę się potem za niego - stwierdził Kubrat Pulew (28-1, 14 KO).

David Adeleye (1-0, 1 KO) to kolejny Anglik mogący sporo namieszać w wadze ciężkiej. 23-letni prospekt tak dobrze imitował poczynania Deontaya Wildera, że Tyson Fury zabrał go z sobą na dalszą część przygotowań do USA. - Mam dobrą i mocną prawą rękę. Usłyszałem więc od trenerów Tysona "Rób swoje i miej z tego frajdę". A ja robiłem co do mnie należało, czerpiąc z tego jednocześnie przyjemność. To było dla mnie znakomite doświadczenie, na tym etapie kariery nie mogło mnie spotkać nic lepszego. Bo najlepszym nauczycielem jest doświadczenie - mówi londyńczyk, który miał zaboksować na rozpisce gali Dubois vs Joyce. Teraz czeka na potwierdzenie, czy uda się wrócić w lipcu.

- Co prawda Tyson Fury urodził się z rękawicami bokserskimi na dłoniach, ale mimo wszystko to, co stało się w jego rewanżu z Deontayem Wilderem, było ostatnim dzwonkiem i zimnym prysznicem dla Wildera. Chcę zobaczyć trzecią walkę i przekonać się, czy on jest w stanie i potrafi cokolwiek zmienić w swoim boksie. Bo on musi trochę pozmieniać, jeśli zamierza odzyskać jeszcze tytuł mistrzowski - mówi Shawn Porter, dwukrotny champion wagi półśredniej.