LEJARRAGA PRZYJMUJE WYZWANIE OD MARTINEZA

Elisinio Castillo, Boxingscene

2020-04-09

Rano informowaliśmy Was o pomyśle Sergio Martineza (51-3-2, 28 KO) na walkę z Kermanem Lejarragą (30-2, 24 KO). A były mistrz Europy przyjął zaproszenie do tańca od byłego mistrza świata.

Sławny "Maravilla" miał wrócić po sześciu latach sportowej emerytury 6 czerwca w Madrycie. Ta gala została odwołana, dlatego były champion wagi średniej chce teraz wrócić na jesień, a na przełomie roku skrzyżować rękawicę z Lejarragą.

- Moja walka z nim mogłaby się odbyć na przełomie grudnia i stycznia. To dobry rywal i bokser, który natchnąłby mnie i zmotywował do jeszcze cięższej pracy. Jest naprawdę mocny, więc wcześniej być może stoczę nieco łatwiejszą walkę - mówił kilkadziesiąt godzin temu Martinez.

- Wysłuchałem co on miał do powiedzenia, potem porozmawiałem z moim promotorem i obaj chcemy tego pojedynku. Poczekamy, aż wszystko uspokoi się i wróci do normy, a wtedy mogę zmierzyć się z Martinezem pomiędzy grudniem 2020 a marcem 2021 w Bilbao. Kibice czekają przecież na takie walki czołowych zawodników - odpowiedział teraz Lejarraga.