JACOBS: GOŁOWKIN BYŁ TRUDNIEJSZYM RYWALEM NIŻ CANELO

Redakcja, Instagram

2020-04-06

Były mistrz świata wagi średniej, Daniel Jacobs (36-3, 30 KO) wspomina swoje przegrane walki z Saulem Alvarezem (53-1-2, 36 KO) i Giennadijem Gołowkinem (40-1, 35 KO). Według Amerykanina trudniejszym rywalem był Kazach, którego morderczy pressing zrobił na Jacobsie duże wrażenie.

- Canelo był nieco bardziej ''śliski'' i sprytniejszy, ale mniej aktywny, jeśli chodzi o presję i wyprowadzane ciosy. Gołowkin mocniej napierał i zadawał więcej uderzeń. Mimo, że wiele razy pudłował, mam wrażenie, że walka z nim była trudniejszym wyzwaniem - powiedział Jacobs. 

- GGG chciał naciskać jak najmocniej, Canelo zależało tylko na tym, żeby kontrować i walczyć zrywami. Moja walka z Alvarezem mogła być bardziej emocjonująca. Trudniejszy pojedynek z Gołowkinem był natomiast jednym z moich najlepszych występów - dodał Amerykanin.

Przypomnijmy, że marcu 2017 roku Jacobs przegrał z Gołowkinem jednogłośnie na punkty po bardzo wyrównanej walce, w której sporą rolę odegrał nokdaun z czwartej rundy (GGG posłał Jacobsa na deski). Z kolei w maju 2019 roku, podczas walki z Canelo, w ringu było mniej fajerwerków, ale Meksykanin wygrał wyraźniej niż Kazach.

Obozy Alvareza i Gołowkina doszły niedawno do porozumienia w sprawie warunków finansowych trzeciej walki Meksykanina z Kazachem. Jest ona wstępnie planowana na 12 września w Arlington, na stadionie AT&T. Nie wiadomo jeszcze, jaki los czeka planowane na maj i czerwiec walki Canelo vs Billy Joe Saunders i Gołowkin vs Kamil Szeremeta. Pandemia koronawirusa stawia te pojedynki pod znakiem zapytania i nie wiadomo, kiedy dokładnie mogłyby się odbyć.