ANDRE WARD O POTENCJALNEJ WALCE BIWOŁA Z BETERBIJEWEM

Redakcja, ESPN

2020-04-03

Od kiedy Andre Ward zawiesił rękawice na kołku, waga półciężka nie ma prawdziwego lidera. Panującymi mistrzami są Artur Beterbijew (15-0, 15 KO), champion WBC i IBF, oraz zasiadający na tronie WBA Dmitrij Biwoł (17-0, 11 KO). Jak ocenia ich Ward?

- Kiedyś odwiedziłem Biwoła na treningu. Jest może trochę mały jak na wagę półciężką, ale bardzo dobrze wyszkolony. Czasem coś przyjmie, a od kogoś takiego jak Beterbijew nie chcesz przyjąć bomby. Wydaje mi się natomiast, że jest w stanie wyboksować Beterbijewa - uważa sławny "SOG", były mistrz kategorii super średniej i właśnie półciężkiej.

- Beterbijew w każde uderzenie wkłada całą masę, bije ze skrętem tułowia, a jest naprawdę silny fizycznie. On wcale nie musi trafić czysto żeby cię zranić. A przy tym jest trochę niedoceniany jako bokser. Ma przecież ponad trzysta walk amatorskich na koncie i jest lepszy technicznie niż wielu się wydaje. Nie będzie łatwo go pokonać - dodał Ward.

Przypomnijmy, że jeszcze przed pandemią koronawirusa pojawiły się wstępne rozmowy w sprawie sierpniowej walki dwóch Rosjan na stadionie Gazprom Arena w Sankt Petersburgu, który może pomieścić niemal 70 tysięcy widzów.