BROOK: WALKA Z CRAWFORDEM MOGŁABY SIĘ ODBYĆ W WIELKIEJ BRYTANII

Redakcja, Sky Sports

2020-03-29

Wczoraj informowaliśmy Was o pomyśle walki Terence'a Crawforda (36-0, 27 KO) z Kellem Brookiem (39-2, 27 KO). Okazuje się, że być może panujący mistrz świata federacji WBO wagi półśredniej przyjedzie do Anglii, na teren pretendenta.

- Widziałem promotora Boba Aruma podczas gali w Nowym Jorku. Podszedłem do niego i powiedziałem mu, że skoro szukają rywala dla Crawforda, to jestem gotowy  go pobić. Potem widziałem się z samym Crawfordem i on również wyraził gotowość na taki pojedynek. Tak więc wszyscy tego chcą. Teraz musimy więc dogadać się co do liczb i możemy zaczynać przygotowania. Kilogramy nie będą dla mnie problemem - zapewnia dawny champion IBF, który po dwóch porażkach odbudował się trzema zwycięstwami, ale już w wyższym limicie.

- Czasu jest wystarczająco dużo. Jeśli dojdziemy do porozumienia, możemy rywalizować o mistrzostwo świata w wadze półśredniej. Pojedynek mógłby odbyć się w USA, ale z tego co słyszę są również prowadzone rozmowy w sprawie gali w Wielkiej Brytanii. Sam Arum, czyli promotor Crawforda, jest również zainteresowany galą na naszym terenie, bo lubi brytyjskich kibiców. Musimy jeszcze trochę poczekać i zobaczymy co z tego wyjdzie - dodał Brook.