ROSYJSKI OLBRZYM DAWTAJEW I JAVAN HILL: MISTRZOWSKI DUET?

2020-03-23, Redakcja, Boxingscene

Prawie dwumetrowy Rosjanin Apti Dawtajew (20-0-1, 19 KO) miał 28 marca w Las Vegas walczyć na gali Nery vs Alameda z Lucasem Browne'em, ale pandemia koronawirusa sprawiła, że do tego pojedynku na razie nie dojdzie. Dawtajewowi wróży się natomiast ciekawą przyszłość, zwłaszcza, że trenuje pod okiem Javana Hilla.

Hill - spadkobierca tradycji gymu Kronk - zasłynął m.in. poprowadzeniem Tysona Fury'ego do niedawnego, wielkiego zwycięstwa w drugiej walce z Deontayem Wilderem. Charakterystyczny, oparty na perfekcyjnym opanowaniu podstaw, mocnym lewym prostym i dystansowym pressingu styl Kronk wydaje się stworzony dla takiego olbrzyma jak Dawtajew.

W lutym 30-letni Rosjanin znokautował Johna Napariego, a w styczniu Keitha Barra. Wciąż nie może się jednak poszczycić żadnym naprawdę znaczącym zwycięstwem. Jego wartość powinniśmy lepiej poznać w walce z Browne'em, choć najlepsze lata Australijczyk ma już za sobą.

- Apti ma umiejętności, rozmiar i moc, by być prawdziwą siłą w wadze ciężkiej. Ma inny styl niż Tyson Fury, ale dysponuje tym samym rozmiarem. Z Javanem Hillem w narożniku jego możliwości są niemal nieograniczone - powiedział promotor Dawtajewa, Dimitrij Salita.

- Trening w Detroit uczynił mnie silniejszym. Mam teraz nowe, świeże spojrzenie na boks Jestem bardziej pewny siebie i doświadczony. Moja siła niesamowicie wzrosła. Stałem się też bardziej agresywny, chcę wykańczać rywali, nie tylko wygrywać. Waga ciężka przeżywa teraz rozkwit, ekscytujący czas. Wierzę, że jestem w gronie najlepszych - podsumowuje temat sam Dawtajew.

<< Powrót na stronę główną <<