PIĘKNY GEST WRZESIŃSKIEGO. DZIECI Z DOMU DZIECKA POJADĄ NA JEGO WALKĘ

Cezary Kolasa, Twitter

2020-03-02

Człowiek o gołębim sercu. Tak można nazwać Damiana Wrzesińskiego (18-1-2, 5 KO), który po raz kolejny udowodnił, że jest bardzo pomocnym, uczynnym człowiekiem. Popularny "Wrzos" zdecydował, że zorganizuje wyjazd dla dzieci z jednego z domów dziecka na jego walkę z Sergio Puente, która odbędzie się 7 marca podczas gali Tymex Boxing Promotions w Dzierżoniowie.

Wrzesiński opowiedział o swoim pomyśle w mediach społecznościowych. Oprócz załatwienia transpotu i biletów, pięściarz wraz ze swoją żoną zorganizowali obiad na miejscu dla dzieci.

- Jak obiecałem, tak dotrzymuję słowa. Dzieci z domu dziecka jadą na moją walkę do Dzierżoniowa. Zobowiązałem się, że wszystko z żoną zorganizujemy. Dziękujemy za transport, dziękujemy restauracji "Bar Pizza Shell" w Dzierżoniowie za obiad dla dzieci. Dziękuję wszystkim, którzy dołożyli cegiełkę - napisał na swoim Twitterze "Wrzos". 

To nie pierwszy piękny gest Wrzesińskiego. Pięściarz uczestniczy od wielu lat w projekcie "Drużyna szpiku", w którym współpracuje m.in. wraz ze znaną aktorką Katarzyną Bujakiewicz. Często pomaga rozpropagowywać charytatywne wydarzenia. Natalia, żona Damiana, wspiera go w jego działaniach zarówno charytawnych, jak również sportowych.