KBN 10 W ŁOMŻY: MENDY DLA CZERKASZYNA, AJETOVIĆ DLA STĘPNIA

Redakcja, Informacja prasowa + Informacja własna

2020-02-20

Jeden z najciekawszych bokserów walczących na polskich ringach, świetny prospekt wagi średniej Fiodor Czerkaszyn (15-0, 10 KO) zmierzy się 7 marca w Łomży z Gambijczykiem Patrickiem Mendym (18-15-3, 1 KO), który w październiku zeszłego roku dał bardzo twardą walkę Robertowi Parzęczewskiemu, przegrywając ostatecznie na punkty. Mendy zastąpił teraz kontuzjowanego Sama Solimana i trzeba powiedzieć, że jest to mocne zastępstwo.

W rekordzie Mendy'ego (nota bene męża Polki) można znaleźć również inne polskie akcenty: zwycięstwo nad Robertem Świerzbińskim (2014) i porażkę z Kamilem Szeremetą.

Ze znanym polskim kibicom rywalem zmierzy się również powracający po zeszłorocznym, kontrowersyjnym remisie z Markiem Matyją Paweł Stępień (12-0-1, 11 KO). Utalentowany ''półciężki'' skrzyżuje rękawice z dawnym pogromcą m.in. Przemysława Opalacha i Michała Gerleckiego - Serbem Geardem Ajetoviciem (31-23-2, 16 KO), który ma fatalny bilans ostatnich ośmiu walk (siedem porażek i jeden remis), ale wciąż nikomu nie udało się go pokonać przed czasem.

Przypomnijmy na koniec, że główną walką wieczoru na gali Knockout Boxing Night 10 w Łomży będzie pojedynek Artura Szpilki z Siergiejem Radczenką - debiut Polaka w kategorii cruiser. Zobaczymy także m.in. walki Kamila Bednarka i Przemysława Zyśka, a transmisją gali zajmie się TVP.