TRENER WILDERA: HELENIUS MOŻE POKONAĆ KOWNACKIEGO

Redakcja, ThaBoxingVoice

2020-02-15

Trener mistrza świata WBC wagi ciężkiej Deontaya Wildera, Jay Deas znalazł chwilę, by przed rewanżem swojego podopiecznego z Tysonem Furym ocenić szanse Adama Kownackiego (20-0, 15 KO) w walce z Robertem Heleniusem (29-3, 18 KO), która czeka nas 7 marca na Brooklynie. Na tej samej gali zobaczymy także inny ciekawy pojedynek w królewskiej dywizji - walkę Gerald Washington vs Charles Martin. Ją również poddał Deas krótkiej analizie.

ADAM KOWNACKI: SERWIS SPECJALNY >>>

- Kownacki to zawodnik bazujący na presji. Helenius, znany nam ze sparingów z Deontayem, ma już za sobą kontuzje z ostatnich lat i chce wrócić do gry na najwyższym poziomie. Czy zdoła utrzymać Kownackiego w dystansie lewym prostym? To dość prosta walka do analizy. Jeżeli Helenius będzie potrafił użyć swojego wzrostu i zasięgu, może odnieść sukces i pokonać Polaka. Jeżeli nie wykorzysta wymienionych atutów, zwycięży Kownacki. On jest bardzo wytrwałym gościem. Wie, że musi być blisko Heleniusa - powiedział Deas.

- Jeśli natomiast chodzi o walkę Washingtona z Martinem, to Gerald wyglądał w walce z Heleniusem naprawdę nieźle, zdołał odwrócić bieg rzeczy i wygrać. Martin to jednak faworyt, bardzo trudny rywal, nie można go rozpatrywać biorąc pod uwagę walkę z Joshuą. W pojedynku z Kownackim zaprezentował się przecież bardzo dobrze. Jest porządnie wyszkolonym, twardym mańkutem, w dodatku to kawał chłopa. Myślę, że jego starcie z Washingtonem może się powoli rozkręcać, ale kiedy już wybuchnie, to będzie świetną wojną - dodał trener artysty nokautu z Alabamy.