KOMPLIKUJE SIĘ SPRAWA WALKI SZEREMETA vs GOŁOWKIN?

Redakcja, TalkSport

2020-02-14

Organizator planowanej walki Kamila Szeremety (21-0, 5 KO) z mistrzem świata IBF wagi średniej Giennadijem Gołowkinem (40-1-1, 35 KO), Eddie Hearn co chwilę wysyła nowe komunikaty w sprawie tego pojedynku. Dziś poinformował, że do starcia Polaka z Kazachem ma jednak dojść w Kazachstanie i że nic nie jest do końca pewne... W tle mamy trzecią walkę Gołowkina z Saulem Alvarezem, która według Hearna jest planowana na wrzesień.

- Gołowkin chce walczyć w Kazachstanie, ta walka miała odbyć się w kwietniu, ale trochę przesuwa się w czasie. Wciąż jest również opcja walki w Stanach. W boksie wszystko może się zdarzyć. Jeżeli team Canelo będzie nagle chciał walki z Gołowkinem w maju, to może do niej dojść. Nie ma jednak rozmów w tej sprawie. Myślę, że starcie Canelo vs Gołowkin jest planowane na wrzesień - powiedział Hearn.

- Uważam, że Giennadij stoczy walkę w Kazachstanie, zapewne z obowiązkowym pretendentem, a potem stoczy wrześniową walkę z Canelo - dodał Brytyjczyk. Polskim kibicom - a przede wszystkim Kamilowi Szeremecie - pozostaje zatem uzbrojenie się w cierpliwość, bo przekaz szefa grupy Matchroom wciąż się zmienia.