ABRAHAM: W WALCE Z PLANTEM FEIGENBUTZ POWINIEN CELOWAĆ W NOKAUT

Redakcja, Boxingscene

2020-02-07

Już w przyszłą sobotę, 15 lutego na gali z serii FOX PBC Fight Night w Nashville rękawice skrzyżują mistrz świata IBF wagi super średniej Caleb Plant (19-0, 11 KO) i obowiązkowy pretendent - Niemiec Vincent Feigenbutz (31-2, 28 KO). Swojego rodaka wspiera były czempion wagi super średniej i średniej, Arthur Abraham.

- To będzie bardzo trudna walka, bo Plant jest jednym z najlepszych w tej kategorii. Vincent ma jednak wielką szansę. Jeżeli będzie odważny, twardy i pokaże swoją siłę uderzenia w odpowiedni sposób, to może wygrać. Walczy na wyjeździe, więc o zwycięstwo na punkty będzie ciężko. Powinien zatem celować w nokaut - powiedział Abraham.

- Vincent musi zachować spokój, a zarazem pozostać skoncentrowanym. Wiem, że ostro trenował, zawsze tak było. Ale przede wszystkim musi być mężny, pokazać twardość i wierzyć w siebie. Jego zwycięstwo byłoby bardzo ważne dla rozwoju niemieckiego boksu, pomogłoby nam znowu osiągać prawdziwe sukcesy na szerszą skalę - dodał ''Król Artur'', którego ostatnio widzieliśmy w ringu w kwietniu 2018 roku, a potem znów powrócił temat walki Abrahama z Felixem Sturmem, który ma jednak problemy z prawem i ten pojedynek wydaje się mało prawdopodobny. Mimo to Abraham twierdzi, że zawsze jest gotowy na taką konfrontację.