MICHAŁ SYROWATKA PODPISAŁ KONTRAKT Z BABILON PROMOTION

Redakcja, Twitter

2020-02-05

Jak poinformował w mediach społecznościowych Tomasz Babiloński, rywalizujący w wadze lekkiej 31-letni Michał Syrowatka (22-3, 7 KO) podpisał kontrakt z grupą Babilon Promotion.

We wrześniu i listopadzie zeszłego roku Syrowatkę oglądaliśmy na galach organizowanych przez Dariusza Snarskiego. We wcześniejszym okresie kariery Michał boksował w barwach m.in. KnockOut Promotions, AG Promotion i Portfel.pl.

Przypomnijmy, że od czasu bardzo cennego wyjazdowego zwycięstwa przed czasem nad Robbie'em Daviesem Juniorem w lipcu 2017 roku, kariera pięściarza z Ełku mocno wyhamowała. Najpierw Syrowatka przegrał rewanż z wspomnianym Brytyjczykiem (marzec 2018, porażka przed czasem) i choć kilka miesięcy później pokonał Artiema Ajwazidiego, to w czerwcu 2019 roku poległ w Danii w starciu z Enockiem Poulsenem, przegrywając wyraźnie na punkty. Dwa zwycięstwa po tej walce (z Maksymem Czurbanowem i Attilą Kayabasim) nie przekonały o powrocie do formy, budząc spore wątpliwości co do przyszłości utalentowanego zawodnika. Miejmy zatem nadzieję, że nowy kontrakt będzie konkretnym impulsem do rozwoju.