MARIUSZ WACH: WIDAĆ, ŻE ADAM KOWNACKI JEST BARDZO ZMOTYWOWANY

Redakcja, Interia Sport

2020-02-05

Mariusz Wach (35-6, 19 KO) pomaga Adamowi Kownackiemu (20-0, 15 KO) w przygotowaniach do walki z Robertem Heleniusem (29-3, 18 KO), która czeka nas 7 marca w Nowym Jorku. Według Mariusza motywacja Adama w obliczu możliwego tegorocznego starcia o pas mistrza świata jest bardzo duża. Krąży również coraz więcej doniesień o kolejnym pojedynku samego Wacha.

ADAM KOWNACKI: SERWIS SPECJALNY >>>

- To, co zauważyłem, to na pewno nieprzeciętna intensywność. Rozpoczynanie sparingów od dziesięciu rund robi wrażenie, bo zazwyczaj zaczyna się od kilku i zwiększa intensywność. Tymczasem Adam ruszył od dziesięciu i tak zapewne będzie do końca (...) Sam wie, że wygrana z Heleniusem już na centymetry przybliży go do życiowego pojedynku. Adam bardzo w to wierzy i widać, że z tą myślą i odpowiednim nastawieniem przychodzi na każdy trening. Widać, że jest bardzo zmotywowany (...) Nawet podczas treningów nie koncentruje się na pojedynczym, mocnym uderzeniu, bo wie, że taki cios może mu nigdy nie wejść w przeciwnika. Tak jak wszyscy wiemy, Adam bazuje na ilości ciosów, czym naprawdę potrafi obrzydzić boks rywalowi. Ale gdy już doprowadzi przeciwnika do zmęczenia, to w późniejszych rundach może mu wyjść kończący cios - stwierdził ''Wiking'' w rozmowie z Arturem Gacem (Interia.pl).

Na koniec dodajmy, że z obozu Wacha dobiegają informacje o możliwym występie ''Wikinga'' na karcie głównej gali w brooklyńskiej Barclays Center, której walką wieczoru będzie starcie Kownacki vs Helenius. Możliwa jest również podobno walka Wacha w Europie, wszystko powinno się rozstrzygnąć być może jeszcze w tym tygodniu.