LEMIEUX KONTUZJOWANY, NIE DOJDZIE DO WALKI Z TALARKIEM

Redakcja, Camille Estephan

2020-02-05

Niedawno pisaliśmy o walce lidera grupy Silesia Boxing, Roberta Talarka (24-13-3, 16 KO) z Davidem Lemieux (41-4, 34 KO), do której miało dojść 21 lutego w Rimouski. Pojedynek został jednak odwołany z powodu kontuzji Kanadyjczyka.

Lemieux doznał kontuzji pleców podczas obozu treningowgo i nie jest w stanie przystąpić do starcia z Polakiem. Trudno na razie powiedzieć, czy walka zostanie przełożona i czy Talarek wyleci do Kanady. Być może zajmujący się karierą Lemieux, charyzmatyczny promotor Camille Estephan (szef grupy Eye of The Tiger) przygotuje dla szykującego się do walki Talarka jakąś rezerwową opcję albo umożliwi mu pojedynek z Lemieux, gdy ten wyleczy kontuzję.

Walka Lemieux vs Talarek miała być główną atrakcją gali w Rimouski. Jej miejsce zajęła konfrontacja w wadze ciężkiej: Simon Kean (18-1, 17 KO) kontra Daniel Martz (19-8-1, 16 KO). Ciekawsze wydaje się jednak kilka innych starć z karty głównej, m.in. występy promowanych przez Eye of The Tiger prospektów: Erika Bazinjana (24-0, 18 KO, waga super średnia) i Artiema Oganesjana (11-0, 9 KO, waga junior średnia).