CIEŚLAK vs MAKABU: POLACY ODEBRALI WYPŁATĘ W GOTÓWCE

Redakcja, Andrzej Wasilewski + Informacja własna

2020-01-31

Atmosfera wokół walki Michała Cieślaka (19-0, 13 KO) z Ilungą Makabu (26-2, 24 KO) - jej stawką jest wakujący pas WBC wagi junior ciężkiej - przekracza kolejne granice surrealizmu. Na kilkanaście godzin przed pojedynkiem wciąż nie wiadomo było, czy do niego dojdzie, gdyż organizatorzy do ostatniej chwili zwlekali z wypłatą dla Polaka i przedstawicieli federacji sankcjonującej starcie w Kinszasie.

WSZYSTKO O WALCE CIEŚLAK vs MAKABU >>>

W końcu pieniądze się pojawiły - w gotówce, gdyż wcześniejsze próby przelewów nie przynosiły skutku. Mówi się, że za walkę o mistrzostwo świata Michał Cieślak otrzyma ok. 150 tysięcy dolarów. Andrzej Wasilewski zastanawia się jednak, jak przewieźć tak dużą kwotę przez granicę. Podobno mogą z tym być bardzo duże problemy.

W tym całym kongijskim szaleństwie cieszy fakt, że Michał Cieślak nie traci koncentracji i rezonu, za co chwali go Tomasz Babiloński i inni członkowie polskiego teamu. Teraz czas na wyjście do ringu i wykonanie swojej roboty w skrajnie niesprzyjających warunkach. Uzasadnione są obawy o bezpieczeństwo Polaków, pozostajemy jednak mimo wszystko dobrej myśli i wierzymy w sukces, który stałby się zapewne jedną z najbarwniejszych legend polskiego boksu zawodowego.