NIEOFICJALNIE: JOE JOYCE vs DANIEL DUBOIS 18 KWIETNIA W LONDYNIE

Redakcja, Mike Coppinger

2020-01-27

Jak informuje wiarygodny zazwyczaj Mike Coppinger, obozy Daniela Dubois (14-0, 13 KO) i Joe Joyce'a (10-0, 9 KO) ustaliły warunki walki, do której ma dojść (nie zostało to jeszcze oficjalnie ogłoszone) 18 kwietnia w Londynie, w hali O2. Co ciekawe, pojedynek zostanie podobno pokazany w systemie PPV w Anglii i USA. 

Joyce został wyznaczony przez federację EBU do walki z Filipem Hrgoviciem o wakujący tytuł mistrza Europy, ale wybrał dużo bardziej lukratywną walkę z ''DDD''. Będzie to swoiste starcie dwóch pokoleń królewskiej dywizji brytyjskiego boksu. Wicemistrz olimpijski, czyli 34-letni ''Juggernaut'' to uznana marka, choć w boksie zawodowym na razie nie zachwyca obserwatorów. Pozostaje jednak niepokonany i będzie z pewnością największym wyzwaniem w dotychczasowej karierze 22-letniego Dubois, który idzie na razie przez zawodowe ringi jak burza i jest kreowany przez wielu na przyszłego mistrza świata. 

Przypomnijmy, że w swojej ostatniej, lipcowej walce Joyce pokonał po trudnej przeprawie Bryanta Jenningsa w Londynie, a Dubois znokautował w grudniu Kyotaro Fujimoto, wieńcząc udany dla siebie 2019 rok (pięć zwycięstw, pięć nokautów). Joyce zajmuje obecnie dwunastą pozycję w rankingu WBC, Dubois jest piąty w zestawieniu WBO i jedenasty w WBC.