WALKA MAKABU vs CIEŚLAK ODBĘDZIE SIĘ NA STADIONIE W KINSZASIE?

Redakcja, Andrzej Wasilewski + Informacja własna

2020-01-20

Już za niecałe dwa tygodnie, 31 stycznia w Kinszasie dojdzie do walki o wakujący pas WBC wagi cruiser między Michałem Cieślakiem (19-0, 13 KO) i Ilungą Makabu (26-2, 24 KO). Jak poinformował dziś Andrzej Wasilewski, pojedynek odbędzie się na stadionie, choć nie jest to jeszcze oficjalna informacja, gdyż nie mamy potwierdzenia ze strony organizatorów, których działania trudno nazwać profesjonalnymi.

WBC: MICHAŁ CIEŚLAK vs ILUNGA MAKABU 31 STYCZNIA W KINSZASIE >>>

''Kinszasa, stadion Shark'', a chwilę później ''Sharks Club Stadium'' - tak opisywał dziś Andrzej Wasilewski nazwę areny, na której dojdzie do walki. Spróbowaliśmy się dowiedzieć o tym więcej, ale wciąż nie wiemy, czy chodzi o niewielki obiekt kompleksu sportowego Shark Club czy o mogący pomieścić kilkadziesiąt (od 60 do 120 w zależności od wydarzenia) tysięcy kibiców obiekt Stade des Martyrs, dom drużyny Sharks XI. Wygląda na to, że mowa jest o tym pierwszym, małym obiekcie, choć po organizatorach gali Cieślak vs Makabu można się spodziewać właściwie wszystkiego.

Przypomnijmy, że dopiero w zeszłym tygodniu federacja WBC ostatecznie potwierdziła pojedynek. Prezydent WBC, Mauricio Sulaiman pogodził interesy menadżera Makabu Tarika Saadiego i promotora Dona Kinga, który próbował zablokować walkę, gdyż twierdził, że negocjacje prowadzono za jego plecami, a kontrat promotorski Makabu wciąż obowiązuje. Teraz jednak, po wielu tygodniach zamieszania ustalona jest już data wylotu Cieślaka do Afryki - nastąpi on na czery dni przed walką - i zarezerwowano dla Michała hotel. Na koniec dodajmy, że do legendarnej walki Muhammad Ali vs George Foreman w 1974 roku doszło na stadionie Tata Raphael w Kinszasie i miejmy nadzieję, że jest to dobra wróżba przed mistrzowską szansą boksera z Radomia.