W PRZYSZŁYM TYGODNIU OGŁOSZENIE WALKI CANELO vs SAUNDERS?

2020-01-12, Redakcja, The Athletic + DAZN

Według informacji bardzo wiarygodnego dziennikarza The Athletic, Mike'a Coppingera, Saul Alvarez (52-1-2, 36 KO) zdecydował się na walkę z Billym Joe Saundersem (29-0, 14 KO), mistrzem świata WBO wagi super średniej. Pojedynek odbędzie się - jak już wspominaliśmy - 2 maja, w okresie obchodów święta Cinco De Mayo.

SAUL ALVAREZ: SERWIS SPECJALNY >>>

Ostatni etap negocjacji w sprawie walki Canelo vs Saunders ma zacząć i zakończyć się w przyszłym tygodniu. Brytyjczyk zostanie ogłoszony jako rywal Meksykanina prawdopodobnie 15 stycznia. Spodziewana jest też konferencja prasowa, być może z udziałem obu zawodników.

Przypomnijmy, że Saunders znokautował w listopadzie - po trudnej przeprawie - Marcelo Estebana Coceresa i po raz pierwszy obronił tytuł w limicie 168 funtów, który zdobył 18 maja zeszłego roku w walce z Shefatem Isufim. Jeżeli zatem Canelo pokona Saundersa, będzie już z czystym sumieniem mógł podawać się za pełnoprawnego mistrza czterech kategorii wagowych. Warto bowiem podkreślić, że tytuł w wadze super średniej, jaki Alvarez zdobył w grudniu 2018 dzięki zwycięstwu nad Rockym Fieldingiem, był tytułem WBA Regular i trudno uznać go za mistrzostwo w najlepszym znaczeniu tego słowa.

<< Powrót na stronę główną <<