UWAGA - TALENT! XANDER ZAYAS

2020-01-11, Redakcja, Ring Magazine

- Kiedy podpisywałem zawodowy kontrakt w wieku szesnastu lat, obiecałem mamie, że skończę szkołę średnią. Taka była nasza umową - mówi Xander Zayas (2-0, 2 KO), jeden z najciekawszych obecnie prospektów, który dziś w nocy stoczy trzeci zawodowy pojedynek.

Przez głupi przepis ten nastolatek nie mógł rywalizować o kwalifikację olimpijską, bo musiałby mieć dziewiętnaście lat. A do 2024 roku nie zamierzał czekać. Z drugiej strony tylko w trzech stanach - New Jersey, Nevadzie oraz Teksasie, zawodnik może podpisać zawodowy kontrakt nie kończąc osiemnastu lat. Młodziutki Xander skorzystał z tej okazji, a jeszcze bardziej skorzystał promotor Bob Arum.

- Bardzo dziękuję grupie Top Rank za danie mi tej szansy. Dzięki nim nabieram doświadczenia, uczę się i ulepszam swój boks. Przyglądanie się ostatnio z bliska, jak Terence Crawford szykuje się do walki, było dla mnie niesamowitym doświadczeniem. W szatni był spokojny i opanowany. Panowała cisza tuż przed walką. To mi dużo pokazało, bo nie ukrywam, że przed dwoma zawodowymi walkami byłem mocno poruszony i niespokojny. Zachowuję dużą aktywność i cieszy mnie to, bo dzięki częstym startom mogę się rozwijać jako pięściarz - dodał Zayas, który w ramach przygotowań dużo trenował wspólnie z należącym do światowej czołówki Amirem Imamem (22-2, 19 KO). - Amir pokazał mi wiele ciekawych rzeczy i naprawdę pomógł w niektórych aspektach. Jestem już teraz dużo lepszy niż jeszcze niedawno w czasach amatorskich.

Zayas startuje w limicie wagi półśredniej. Jego dzisiejszym rywalem będzie Corey Champion (1-1, 1 KO).

<< Powrót na stronę główną <<