MENADŻER PARKERA WIDZI SZANSĘ NA WALKĘ O WAKAT WBO Z USYKIEM

Redakcja, boxingscene

2020-01-07

W lutym między liny wrócić ma Nowozelandczyk Joseph Parker (26-2, 20 KO), były mistrz WBO wagi ciężkiej. Menadżer pięściarza, David Higgins, ma nadzieję na to, że jego podopieczny będzie miał niebawem okazję do odzyskania dzierżonego dawniej trofeum.

W tej chwili walki o pas WBO może być pewny Ukrainiec Aleksander Usyk (17-0, 13 KO). Wydaje się, że Anthony Joshua, panujący mistrz, postanowi zwakować koronę WBO, zamiast przystąpić do obowiązkowej obrony. W tych okolicznościach Higgins widzi szansę na walkę o wakujący tytuł między Parkerem i Usykiem.

- Mówi się, że Joshua będzie zmuszony do zwakowania jednego ze swoich pasów. Jeśli to będzie pas WBO, to wtedy mamy Usyka, obowiązkowego pretendenta, a następnym dostępnym w rankingu bokserem jest Joseph. Cóż, może dojść do sytuacji, w której Parker zdobył ten pas. Czyli znów walczyłby o wakujący tytuł. Walka z Usykiem byłaby bardzo trudna. To mańkut, rozprawiłby się z Joshuą. Parker nie zrobi kroku w tył. Jeśli dostaniemy taką walkę, to na pewno ją weźmiemy. Szanuję Usyka i jego zespół, to profesjonaliści. Mam nadzieję, że zobaczymy to w tym roku - powiedział Higgins.

27-latek z Auckland dzierżył pas World Boxing Organization od grudnia 2016 roku do marca 2018 roku. Bokser z Nowej Zelandii zdołał obronić to trofeum dwa razy, a tytuł ten odebrał mu Anthony Joshua, wygrywając pewnie na punkty.