DWAJ KANDYDACI DO WALKI Z ADAMEM KOWNACKIM 7 MARCA

Redakcja, BadLeftHook

2020-01-04

Wiecie już, że Adam Kownacki (20-0, 15 KO) powróci do akcji 7 marca w dobrze sobie znanej hali Barclays Center na Brooklynie. Lista potencjalnych rywali została okrojona do dwóch nazwisk.

Dla polonijnego wojownika wagi ciężkiej będzie to już druga z rzędu walka wieczoru na rozpisce PBC. Naprzeciw niego musi więc stanąć twardy i ceniony zawodnik. Kto jest faworytem do starcia z Adamem? Głównym pozostaje Dominic Breazeale (20-2, 18 KO), dwukrotny pretendent do tytułu wszechwag, lecz w odwodzie pozostaje również Christian Hammer (25-6, 15 KO), były mistrz świata juniorów w boksie olimpijskim.

- Rywalem będzie ktoś z czołowej dwudziestki. Chętnie pobiłbym Breazeale'a za te wszystkie gówniane rzeczy jakie o mnie mówił. Myślałem szczerze mówiąc, że po nokaucie z rąk Wildera nabierze trochę pokory, jednak niektórzy nie uczą się na swoich błędach. Z tego co słyszę, to w grę wchodzi również Christian Hammer. Wygrana nad nim przybliżyłaby mnie do pojedynku o mistrzostwo świata - stwierdził Kownacki.

Polak na początku sierpnia stoczył ringową wojnę z Chrisem Arreolą (38-6-1, 33 KO), którą na żywo w telewizji śledziło średnio 1 milion 727 tysięcy kibiców. W szczytowym momencie liczba ta wzrosła do 1,769,000. Obaj zawodnicy pobili wówczas dwa rekordy wagi ciężkiej. Wyprowadzili najwięcej ciosów w historii walk wagi ciężkiej - aż 2172. Trafili też najwięcej w historii - 667.