JEST POTWIERDZENIE - ADAM KOWNACKI WRACA 7 MARCA NA BROOKLYNIE

Manouk Akopyan, BoxingScene

2020-01-02

Potwierdziło się to, o czym pisaliśmy już w połowie grudnia. Adam Kownacki (20-0, 15 KO) powróci do akcji 7 marca podczas gali z cyklu PBC w dobrze sobie znanej hali Barclays Center na Brooklynie.

Jeszcze niedawno spekulowano, że nasz polonijny wojownik mógłby zaboksować 22 lutego na gali rewanżowej Wilder vs Fury II. Teraz potwierdzono, że Adam "pociągnie" swoją osobą sprzedaż biletów na Brooklynie. Nic w tym dziwnego, bo przecież już ostatnio dostał po raz pierwszy walkę wieczoru. I wykorzystał swoją szansę. Jego wojnę z Chrisem Arreolą (38-6-1, 33 KO) na żywo śledziło średnio 1 milion 727 tysięcy kibiców. W szczytowym momencie liczba ta wzrosła do 1,769,000. Obaj zawodnicy pobili dwa rekordy wagi ciężkiej. Wyprowadzili najwięcej ciosów w historii walk wagi ciężkiej - aż 2172. Trafili też najwięcej w historii - 667.

ADAM KOWNACKI: SERWIS SPECJALNY >>>

Na ten moment nie wiadomo jeszcze konkretnie, kto stanie naprzeciw Kownackiego, ale z Alem Haymonem współpracuje tylu ciekawych "ciężkich", że wkrótce powinniśmy dostać już więcej szczegółów. Polak jest już bardzo wysoko w światowych rankingach wagi ciężkiej - odpowiednio WBO #3, IBF #2, WBC #8 i WBA #3.