GAMBOA ZAPOWIADA, ŻE PÓJDZIE Z GERVONTĄ DAVISEM NA WOJNĘ

Redakcja, Fighthype

2019-12-27

Były zawodowy mistrz świata w wadze piórkowej i były mistrz olimpijski, Kubańczyk Yuriorkis Gamboa (30-2, 18 KO) zmierzy się jutro w Atlancie z byłym mistrzem wagi super piórkowej, debiutującym w wadze lekkiej Gervontą Davisem (22-0, 21 KO). Młodszy i znajdujący się w szczycie formy Amerykanin jest zdecydowanym faworytem, ale utytułowany weteran nie zamierza tanio sprzedawać skóry.

STS: GAMBOA BEZ SZANS W WALCE Z 'CZOŁGIEM' DAVISEM >>>

- Moją robotą nie jest zwracanie uwagi na śmieciową gadkę rywala. Wchodzę do ringu gotowy i dam z siebie 150 procent. Moja pewność siebie pochodzi z ciężkiej pracy, jaką włożyłem w przygotowania. Wszystko ułożyło się idealnie - powiedział 38-letni Kubańczyk.

- Gervonta nokautujący swoich rywali i nie wychodzący poza dziewiątą rundę to może i świetna sprawa, ale dla niego. Ja walczyłem z mocniejszymi rywalami niż ''Tank'' i wygrywałem. On nie wniesie do ringu żadnej rzeczy, której jeszcze nie widziałem. Pójdę z nim na wojnę - dodał ''Cyklon z Guantanamo'', którego ostatnia walka miała miejsce 27 lipca w Baltimore. Gamboa znokautował wtedy Romana Martineza. W walce wieczoru tej samej gali 25-letni Gervonta Davis rozprawił się (również przed czasem) z Ricardo Nunezem i droga do walki dwóch niezwykle eskplozywnych i potężnie bijących zawodników dwóch różnych pokoleń została otwarta.