JOSHUA: FURY MUSI BYĆ Z WILDEREM BARDZO KONSEKWENTNY

Redakcja, Sky Sports

2019-12-27

Anthony Joshua (23-1, 21 KO) zaimponował ostatnio swoją konsekwencją. Anglik jest przekonany, że jeśli Tyson Fury (29-0-1, 20 KO) będzie równie zdyscyplinowany, może pokonać w rewanżu Deontaya Wildera (42-0-1, 41 KO).

W pierwszej potyczce pomiędzy "Królem Cyganów" a "Brązowym Bombardierem" sędziowie ogłosili remis. Druga walka ma dojść do skutku 22 lutego. W narożniku Tysona stanie wtedy po raz pierwszy Javan "Sugar" Hill, który zastąpi Bena Davisona.

- Fury wziął dwie łatwiejsze walki, aby odbudować pewność siebie. W nowy rok wkracza jako nowy pięściarz, z innym nastawieniem i nowym sztabem. Bo jeśli chce zostać mistrzem świata, musi poczuć nowe bodźce. On może pokonać Wildera, pod warunkiem jednak, że będzie konsekwentnie przestrzegać swojego planu taktycznego przez pełne dwanaście rund. Wilder udowodnił już nie raz, że nie można się zdrzemnąć nawet na sekundę, ponieważ on potrzebuje jednej sekundy i jednego ciosu do zwycięstwa. Ale dobrze wyszkolony i młody pięściarz, który boksuje zgodnie z przyjętą wcześniej taktyką, może wygrywać z nim rundę po rundzie - uważa nowy/stary mistrz IBF/WBA/WBO.

FURY PRZYJMUJE POMYSŁ JOSHUY O SPARINGACH: BARDZO CHĘTNIE >>>

- W boksie chodzi o to, żeby uderzyć i samemu nie dać się trafić. Ortiz dał się raz trafić i przegrał. Fury jest jednak znacznie trudniejszy do trafienia, dużo większy, no i nie zapominajmy, że przy okazji pierwszej walki z Wilderem wracał po bardzo długiej przerwie - dodał Joshua.