SULAIMAN: WILDER POZA RINGIEM TO MIŁY, WSPANIAŁY CZŁOWIEK

Redakcja, boxingscene

2019-12-18

Kilka dni temu szef World Boxing Council Mauricio Sulaiman i mistrz wagi ciężkiej WBC Deontay Wilder (42-0-1, 41 KO) spotkali się z papieżem Franciszkiem podczas prywatnej ceremonii w Watykanie.

Sulaiman, który z pewnością jest jednym z największych oficjalnych zwolenników Wildera, był bardzo szczęśliwy z doprowadzenia do spotkania mistrza wagi ciężkiej z papieżem.

- Kiedy byliśmy w Rzymie, przedstawiając papieżowi Deontaya Wildera, powiedziałem: To prawdziwy mistrz świata wagi ciężkiej - papież z wielkim uśmiechem przyjął Deontaya i mianował go ambasadorem pokoju poprzez boks - powiedział Sulaiman.

- Wilder jest wspaniałym człowiekiem. Zaczął boksować, aby móc sprostać ogromnym wydatkom na leczenie swojej córki Naieya, która cierpi na schorzenie zwane rozszczepem kręgosłupa. Od tamtego czasu Deontay całkowicie się skupił, dbał o swoją rodzinę, a wszystko, co robił, jest motywowane miłością rodzica. Poza ringiem Deontay jest miłym, opiekuńczym i wspaniałym człowiekiem. W Rzymie odwiedził szpital dziecięcy, w którym pojawiły się cudowne, cenne i niezapomniane chwile szczęścia, entuzjazmu i nadziei dla wielu dzieci, które codziennie wytrwale walczą o życie. Deontay poświęcił także tak szczególny czas rodzicom pacjentów, którzy starają się, inspirują i motywują miłością swoje dzieci. Tak samo on walczy od lat z największą motywacją, którą jest jego najstarsza córka… czysta miłość  - dodał szef WBC.