JOSHUA: DO WALKI Z WILDEREM LUB FURYM MUSI DOJŚĆ W PRZYSZŁYM ROKU

Redakcja, BBC Radio 2

2019-12-14

Mistrz świata IBF, WBA i WBO wagi ciężkiej, Anthony Joshua (23-1, 21 KO) kontynuuje medialną ofensywę, nawołując do walki, która wyłoni niekwestionowanego czempiona królewskiej dywizji. W lutym dojdzie do pojedynku Deontay Wilder vs Tyson Fury II o pas WBC i według Joshuy jego pojedynek ze zwycięzcą ww. konfrontacji musi się odbyć w przyszłym roku.

DEONTAY WILDER: JOSHUA ZOSTAŁBY PRZEZE MNIE ZDEMOLOWANY >>>

- Czuję się jak we ''Władcy Pierścieni'', został mi do zdobycia ostatni pierścień... Zróbmy to, twórzmy historię. Walka ze zwycięzcą pojedynku Wilder vs Fury II musi się odbyć w przyszłym roku. Jesteśmy w tej samej kategorii, w tej samej erze, jeżeli oni chcą się zapisać w dziejach, to muszą też chcieć tej decydującej walki, zwłaszcza Wilder, bo to on ma teraz pas. Nie mam przy tym zamiaru unikać obowiązkowych obron, nie mogę stracić pasów - powiedział Brytyjczyk.

- Przekazujcie dalej moją wiadomość i mówcie o walce o tytuł niekwestionowanego mistrza. To jest to, czego chcą ludzie i czego chcę ja. Bardzo mocno! Jestem tutaj, żeby zdobyć tron i odegrać główną rolę, nie zadowolę się niczym innym - stwierdził wczoraj w mediach społecznościowych AJ, którego czekać mogą w 2020 roku dwie walki z obowiązkowymi pretendentami: Kubratem Pulewem (IBF) i Aleksandrem Usykiem (WBO).