KONRAD KACZMARKIEWICZ ZABOKSUJE W NOWYM DWORZE MAZOWIECKIM

Redakcja, Informacja prasowa

2019-12-12

Promotor Tomasz Babiloński szuka nowych gwiazd na miarę Krzysztofa Głowackiego i Michała Cieślaka. Jednym z bohaterów gali 20 grudnia w Nowym Dworze Mazowieckim będzie Konrad Kaczmarkiewicz, który przebojem wdarł się do czołówki polskiej kategorii ciężkiej w boksie olimpijskim. Podczas zawodowej gali zmierzy się z Norwegiem Karlem Williamem Bruunem.

Mistrz Polski Juniorów z 2017 roku w wadze półciężkiej dopiero od niedawna boksuje w limicie -91kg. Konrad Kaczmarkiewicz (BKS Skorpion Szczecin) dotarł do finałów dwóch dużych turniejów – Memoriału Leszka Drogosza w Kielcach i Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Ciechocinku.

- Decyzja o zmianie kategorii z półciężkiej na ciężką zapadła na przełomie sierpnia i września przed rozpoczęciem drugiej rundy Ekstraligi Boksu Olimpijskiego. W limicie -91kg zwyciężyłem we wszystkich pojedynkach, po raz drugi z rzędu zdobyliśmy Drużynowe Mistrzostwo Polski, a wspólnie z trenerami postanowiliśmy, że zostaję w tej kategorii, bo jest dla mnie najlepsza – mówi Kaczmarkiewicz.

Tomasz Babiloński, organizator gali w Nowym Dworze Mazowieckim, na swoich imprezach daje szansę występu utalentowanym pięściarzom w ramach projektu "Talent Factory". Konrad już walczył na takiej imprezie, a teraz dołączy do niego wielokrotny Mistrz Polski Seniorów i Młodzieżowców, Bartosz Gołębiewski (RUSHH Kielce), który także będzie miał norweskiego rywala.

- Dzięki uprzejmości Anny i Petera Spildrejorde miałem okazję trzykrotnie uczestniczyć w turniejach w Norwegii, gdzie rywalizowałem z takimi zawodnikami jak Surkho Shamilov, Dennis Hofstad, Aleksander Martinsen. Jestem zadowolony z tych walk – powiedział utalentowany szczecinianin.

W MMP w Ciechocinku Konrad stoczył cztery walki, trzy wygrał, w tym jedną przed czasem. O złoto przegrał z kadrowiczem Michałem Soczyńskim, który z kolei wywalczył srebro na MP Seniorów w Opolu. W wadze -91kg zwyciężył były mistrz Europy zawodowców Mateusz Masternak.

- Jadąc na mistrzostwa byłem przygotowany fizycznie i psychicznie na pojedynek z naprawdę mocnym zawodnikiem w tej wadze - Michałem Soczyńskim. Przegrałem niejednogłośnie, ale pokazałem się z dobrej strony. Niedługo później toczyłem bardzo dobre walki także w Memoriale Drogosza. Pokonałem w Kielcach Gruzina Konstantina Chwistani, a w finale przegrałem z naturalizowanym Kubańczykiem Emanuelem Reyesem. Reprezentant Hiszpanii był bardzo dobrze wyszkolony technicznie. Próbowałem narzucić swój styl, iść do przodu, ale on miał na mnie sposób. Zresztą była to już ósma walka w przeciągu miesiąca i zmęczenie dało się we znaki – dodał Kaczmarkiewicz.

Głównym wydarzeniem przedświątecznego wieczoru w Nowym Dworze Mazowieckim będzie starcie przymierzanego do walki o mistrzostwo świata wagi junior ciężkiej Michała Cieślaka (19-0, 13 KO) z "Albańskim Tysonem" Nurim Seferim (40-9, 22 KO). Na gali Babilon Promotion powalczą o pas IBF International. W barwach teamu Tomasza Babilońskiego zadebiutuje mający świetny rekord Przemysław "Kosiarz" Runowski (17-1, 3 KO). Brązowy medalista Mistrzostw Europy Kadetów z 2010 roku zmierzy się z niepokonanym Ukraińcem Sergiejem Molczanowem (10-0, 8 KO). Po udanym debiucie w Raszynie, Łukasz Stanioch (1-0), były Młodzieżowy Mistrz Polski, stoczy drugą zawodową walkę. Wcześniej także uczestniczył w projekcie "Talent Factory".