CHAVEZ JR: TO NAJWAŻNIEJSZA WALKA W MOJEJ KARIERZE

Redakcja, boxingscene

2019-12-12

Freddie Roach i Julio Cesar Chavez Jr (51-3-1, 33 KO) po kilku latach przerwy wrócili do siebie i znów razem współpracują. Meksykanin ma przed sobą walkę z Danielem Jacobsem (35-3, 29 KO), do której przygotuje go właśnie legendarny szkoleniowiec, a która odbędzie się 20 grudnia w Phoenix.

Chavez Jr zapewnia, że Roach mocno w niego wierzy, a wszystkie problemy z przeszłości Meksykanin ma mieć już daleko za sobą.

- Myślę, że to najważniejsza walka w mojej karierze. Każda jest najważniejsza, ale czuję, że życie przywróciło mnie do pozycji, w której mogę wrócić na swoje miejsce. Freddie Roach był dla mnie surowy, ale to mi się podobało. Dwa miesiące chodzę na salę i nigdy nie wiem, co mnie czeka: z kim będę sparował, jakie ćwiczenia wykonam. Po prostu robię wszystko, co mówi Roach. Muszę to robić, bo on daje z siebie wszystko. Roach jest przekonany, że mogę wygrać, powiedział mi, że nie trenuje mnie do przegrania, ponieważ moja kariera i życie wymagają ode mnie wygrania tej walki - powiedział Chavez Jr.