DEONTAY WILDER: JOSHUA BĘDZIE MNIE UNIKAŁ, WIĘC KIBICUJĘ RUIZOWI

Redakcja, Business Insider

2019-12-07

Andy Ruiz Jr (33-1, 22 KO) przyznał, że osobiście rozmawiał już z Deontayem Wilderem (42-0-1, 41 KO) odnośnie walki unifikującej wszystkie cztery pasy wagi ciężkiej. Dlatego też mistrz WBC będzie dziś ściskał kciuki za Meksykanina w starciu z Anthonym Joshuą (22-1, 21 KO).

Transmisja z gali w Arabii Saudyjskiej od 17:55 na TVP Sport i od 21:35 również na TVP 1. Pół roku temu "Niszczyciel" zastopował AJ-a w siódmej rundzie i odebrał mu pasy IBF/WBA/WBO.

- Trzymam kciuki za Ruiza, bo jeśli wygra Joshua, nadal będzie mnie unikać. Jego obóz obawia się tej konfrontacji. Oni zdają sobie sprawę, że porażka ze mną mocno osłabiłaby jego pozycję marketingową. Joshua unikał mnie już wcześniej, gdy odmówił naszej propozycji na 50 milionów dolarów. Wie na co mnie stać, w razie wygranej będzie unikał unifikacji, więc mam nadzieję, że Ruiz znów go pokona. My już zrobiliśmy wszystko co w naszej mocy, aby doprowadzić do naszej potyczki. Nie mogę kontrolować przecież wszystkiego. Zgodziłem się nawet na mniejszą wypłatę, byleby tylko zmierzyć się z Joshuą, a on i tak odmówił. Ściskam więc kciuki za Andy'ego - nie ukrywa "Brązowy Bombardier", który nokautując niedawno Luisa Ortiza obronił pas WBC już po raz dziesiąty.