KOROBOW: EUBANK SKUPIA SIĘ NA WALCE Z CHARLO, TO JEGO PROBLEM

Redakcja, boxingscene

2019-12-05

Już w sobotę w Nowym Jorku rękawice skrzyżują ze sobą w ciekawym pojedynku Chris Eubank Jr (28-2, 21 KO) i Matt Korobow (28-2-1, 14 KO). Stawką walki będzie tymczasowy pas WBA wagi średniej, a Rosjanin zapewnia, że jest w bardzo dobrej formie.

Przypomnijmy, że w swojej ostatniej dużej walce, z Jermallem Charlo, 36-latek nie był w najwyższej dyspozycji ze względu na bardzo krótki obóz przygotowawczy, choć i tak dał Amerykaninowi trudną, bliską walkę. Obecnie mistrz WBC wagi średniej znajduje się na radarze sobotniego rywala Korobowa.

- Jestem bardzo zadowolony z obozu treningowego. Nie miałem podczas treningów żadnych urazów, wszystko przebiegło gładko - mówi Korobow.

- Jestem podekscytowany, że wróciłem na Brooklyn rok po tym, jak walczyłem z Jermallem Charlo w Barclays Center. Zdecydowanie jest to dla mnie trochę jak de ja vu. To ta sama siłownia, ta sama godzina i ci sami ludzie, których widziałam w zeszłym roku. Jestem bardzo szczęśliwy z tego powodu i skupiam się na tym, by pokazać się w sobotę wieczorem z doskonałej strony. Walka z Charlo wyniosła mnie na inny poziom. Wszyscy patrzą teraz na mnie jak na jednego z najlepszych. Jestem podekscytowany, że mogę skorzystać z okazji w sobotę i wziąć udział w kolejnej wielkiej walce. Problem Eubanka jest taki, że skupia się na walce z Jermallem Charlo. Ja po prostu skupiam się na wykonywaniu swojej pracy i dawaniu z siebie wszystkiego. Jestem bardzo pewny siebie przed tą walką - dodał Rosjanin na kilkadziesiąt godzin przed starciem z Eubankiem Jr.