PACQUIAO WRÓCI W MARCU LUB KWIETNIU PRZYSZŁEGO ROKU?

Redakcja, Manila Bulletin

2019-11-17

Jeden z najlepszych pięściarzy naszych czasów, mistrz świata WBA wagi półśredniej Manny Pacquiao (62-7-2, 39 KO) stoczy kolejny pojedynek w marcu lub w kwietniu. Według filipińskich źródeł prawdopodobną datą powrotu legendy jest 11 kwietnia.

''Pac Man'' miał walczyć w styczniu, ale z uwagi na zaangażowanie w politykę swojego kraju (bokser jest senatorem), czeka on na okres, w którym filipiński Senat nie będzie pracował z taką intensywnością, jak na początku roku. Spokojniejszy moment ma nadejść po zakończeniu zimy i właśnie wtedy Pacquiao chce podjąć kolejne sportowe wyzwanie.

Z kim Filipińczyk skrzyżuje rękawice? Mówi się głównie o byłym mistrzu świata czterech kategorii wagowych - Mikeyu Garcii (39-1, 30 KO). Inna sprawa, że Garcia prowadzi obecnie rozmowy m.in. z platformą DAZN, oferującą mu podobno lukratywny kontrakt na wiele walk. Jeżeli podpisze z nią umowę, do starcia z Pacquiao raczej nie dojdzie, gdyż Manny związany jest z projektem PBC Ala Haymona.

Przypomnijmy, że Pacquiao zanotował znakomity rok: najpierw jednogłośnie wygrał w styczniu z Adrienem Bronerem, a potem pokonał w lipcu Keitha Thurmana po kapitalnej walce, wygrywają niejednogłośną decyzją i odbierając Amerykaninowi pas mistrza świata.