DOMINIC BOESEL TYMCZASOWYM MISTRZEM WBA W WADZE PÓŁCIĘŻKIEJ

Redakcja, Informacja własna

2019-11-17

Na gali w niemieckim Halle ważne zwycięstwo odniósł Dominic Boesel (30-1, 12 KO), który pokonał przez TKO Szweda Svena Fornlinga (15-2, 7 KO) i zdobył tytuł tymczasowego mistrza świata WBA w wadze półciężkiej oraz pas mistrzowski IBO.

Walka była dość zacięta, Fornling zadawał wiele ciosów, ale Niemiec był lepszy technicznie i taktycznie, atakując dużo skuteczniej. Już w drugiej rundzie posłał rywala na deski, lecz nie był to mocny nokdaun. Przewaga Boesela stopniowo rosła w kolejnych starciach, aż wreszcie w rundzie dziesiątej Szwed został wyraźnie zraniony ciosem prawą ręką. Koniec nastąpił w jedenastej odsłonie, gdy Boesel zasypał Fornlinga ciosami i ponownie rzucił go na deski. Sędzia przerwał pojedynek, a stan zdrowia Szweda wzbudził niepokój widzów, gdyż opuszczał on ring bardzo chwiejnym krokiem.

Podczas tej samej gali zwycięstwo odniósł również m.in. Stefan Haertel (19-1, 3 KO), który rozbił w piątej rundzie Davida Zegarrę (34-4, 21 KO, zdobywając pas WBO Inter-Continental wagi super średniej.