EUBANK JR: ZNOKAUTUJĘ KOROBOWA, CELEM JEST WALKA Z CHARLO

Redakcja, WBN

2019-11-12

Za niecały miesiąc, 7 grudnia w Nowym Jorku na gali Jermall Charlo vs Dennis Hogan rękawice skrzyżują Chris Eubank Jr (28-2, 21 KO) i dwukrotny mistrz swiata amatorów Matt Korobow (28-2-1, 14 KO). Pojedynek zostanie rozegrany w limicie wagi średniej, do której Brytyjczyk wraca po ponad trzech latach przerwy i planuje podbój Ameryki.

- Zacząłem moją karierę amatorską w Ameryce, a potem udałem się do Anglii, gdzie zdobyłem kibiców. Mam na koncie duże walki i zwycięstwa, teraz jednak czuję, że muszę wrócić do mojej naturalnej kategorii wagowej, czyli do wagi średniej. Przybywam do Stanów, by zdobywać tytuły. Znajduję się w szczycie formy - powiedział Eubank.

Ostatni raz w limicie 160 funtów Eubank Jr walczył w czerwcu 2016 roku, pokonując Toma Dorana. Potem przeniósł się do wagi super średniej, gdzie najpierw wygrał z Renoldem Quinlanem, Arthurem Abrahamem i Avnim Yildrimem, ale w walce o tytuł mistrza świata poległ w półfinale turnieju WBSS z George'em Grovesem. W tym roku odbudował się jednak ważnym zwycięstwem nad schodzącym ze sceny Jamesem DeGale'em.

- W czasach moich występów w wadze super średniej jadłem śniadanie w dniu walki, żeby uzyskać limit 168 funtów. To nie moja kategoria, jestem naturalnym ''średnim''. Nie będę teraz musiał walczyć z gośćmi dużo większymi ode mnie. Oczekujcie nieustannej akcji w ringu. Nie mogę zostać zatrzymany, nie jestem typem zawodnika, który obija się między linami. Matt Korobow to świetny zawodnik, moim zdaniem pokonał Charlo (Eubank nawiązuje do bardzo wyrównanej walki w grudniu zeszłego roku, w której zwycięstwo przyznano Amerykaninowi, a punktacja zakłamywała obraz pojedynku - przyp.red.). Ale ja pokonam Korobowa przed czasem. Celem jest walka z Charlo o pas WBC. Wierzę, że jestem lepszym od niego zawodnikiem - dodał Brytyjczyk.