DILLIAN WHYTE WRÓCI NA ROZPISCE GALI JOSHUA vs RUIZ JR II

Redakcja, Daily Mail

2019-11-10

Dillian Whyte (26-1, 18 KO) nie został jeszcze w pełni oczyszczony z zarzutów rzekomego dopingu, tymczasowo utracił status challengera do pasa WBC wagi ciężkiej, ale może normalnie boksować. I wróci na ring 7 grudnia w Arabii Saudyjskiej podczas gali Joshua vs Ruiz Jr II.

Whyte w lipcu pokonał Oscara Rivasa na punkty, nabywając status pretendenta. Ale wciąż nie ma ostatecznej decyzji WBC i na ten moment za obowiązkowego challengera uznano Tysona Fury'ego. A Dillian walczy poza ringiem o oczyszczenie swojego nazwiska. W ringu pojawi się natomiast za cztery tygodnie.

Promotor Eddie Hearn przyznał, że nie ma jeszcze wyznaczonego rywala dla Anglika i obecnie prowadzone są rozmowy z kilkoma pięściarzami.

- To nie będzie rywal z absolutnej elity na miarę PPV, ale na pewno będzie to ciekawe zestawienie. Na ten moment nie wiem jednak, kto stanie naprzeciw niego, pracujemy nad tym - powiedział szef grupy Matchroom.

Przypomnijmy, iż to kolejna walka w wadze ciężkiej tego wieczoru. Anthony Joshua (22-1, 21 KO) i Andy Ruiz Jr (33-1, 22 KO) rywalizować będą o pasy IBF/WBA/WBO, a na rozpisce Aleksander Powietkin (35-2, 24 KO) skrzyżuje rękawice z Michaelem Hunterem (18-1, 12 KO), zaś Filip Hrgović (9-0, 7 KO) z Erikiem Moliną (27-5, 19 KO). Będzie więc co oglądać od początku do końca...