LARRY MERCHANT PEŁEN PODZIWU DLA CANELO PRZED WALKĄ Z KOWALIOWEM

Redakcja, Fight Hub Tv

2019-11-02

Legenda HBO i New York Post, Larry Merchant ma już 88 lat, ale pasja do boksu wciąż w nim buzuje. Przed dzisiejszą walką Canelo vs Kowaliow w Las Vegas zapytano Merchanta, co sądzi o tym wielkim starciu, a perspektywa człowieka, który pamięta złote lata amerykańskiego boksu tuż po wojnie, wniosła ciekawą wartość do dyskusji o Saulu Alvarezie (52-1-2, 35 KO) i jego niepohamowanej ambicji.

WSZYSTKO O WALCE CANELO vs KOWALIOW >>>

- W boksie po drugiej wojnie światowej nie było chyba zawodnika wagi średniej w szczycie formy, który próbuje tego, co robi Canelo. Teraz walczy z gościem, który szczyt formy ma już za sobą, to może mieć swoje znaczenie. Podziwiam Canelo za ten skok, byłem zaskoczony, gdy walka została ogłoszona - powiedział Merchant.

- Myślę, że Kowaliow będzie chciał boksować w dystansie, jego twardy lewy prosty to świetna broń, a moc każdego uderzenia, jakie Rosjanin wyprowadza, jest bardzo poważna. Możemy nawet zobaczyć jego rewanż z Canelo. Kiedy myślę o ich walce, przypomina mi się czasami starcie Archie'ego Moore'a z Bobo Olsonem, wspaniałym mistrzem wagi średniej. ''Półciężki'' Moore łatwo go znokautował - dodał legendarny komentator.

- Canelo wciąż udowadnia, że chce być nie tylko wielkim bokserem, ale także wielkim człowiekiem. Podejmuje wyzwania w nowych dla siebie wagach, co odradzają mu jego promotorzy. On pragnie jednak tworzyć historię kultury, nie tylko historię sportu - podsumował temat jeden z najstarszych weteranów amerykańskiego dziennikarstwa sportowego.