DENIS LEBIEDIEW vs THABISO MCHUNU 21 GRUDNIA W KRASNOJARSKU

Redakcja, TalkSport

2019-11-01

Szybko wracający z ogłoszonej w lipcu emerytury Denis Lebiediew (32-2, 23 KO) - były mistrz świata wagi cruiser - miał walczyć w grudniu z Ilungą Makabu, ale ostatecznie zmierzy się z innym uznanym pięściarzem z Afryki - reprezentującym RPA Thabiso Mchunu (21-5, 13 KO). Do walki dojdzie 21 grudnia w Krasnojarsku.

Ostatnia dotychczas walka Rosjanina miała miejsce w listopadzie 2018 roku. Lebiediew pokonał wtedy jednogłośnie na punkty Amerykanina Mike'a Wilsona. Teraz stanie przed ciekawym wyzwaniem, gdyż Mchunu to zawodnik nietuzinkowy, choć w ostatnich latach walczył ze zmiennym sczęściem i nie zawsze pokazywał pełnię możliwości.

Wspomniany Makabu znokautował Mchunu po świetnej walce w maju 2015 roku. Od tego czasu bilans walk Mchunu to 5-3. Pokonali go Aleksander Usyk, Constantin Bejenaru i Thomas Oosthuizen. Ostatnie dwie walki zawodnika z RPA to natomiast dwa zwycięstwa. Najpierw Mchunu zrewanżował się w grudniu zeszłego roku Oosthuizenowi, a potem  - dziesięć dni temu - pokonał przed czasem Willbeforce'a Shihepo.